Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bdselekt/akutrans.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2254

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bdselekt/akutrans.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2258

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bdselekt/akutrans.com/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 2931
Akupunktur ile Migren ve Ağrı Tedavisi | Antalya Akupunktur, Hipnoz, Hacamat, Metabolic Balance, Sülük, Aile Danışmanlık - Akutrans

Online kaszinó lista 2023

  1. Lottó Számok Húzása: Néhány percen belül regisztrálhat, és rengeteg ingyenes pörgetés promócióval játszhat, hogy szórakoztassa Önt.
  2. Nyerjen Online Kaszinó Játékjátékautomatáket 2023 - Portugália lesz az első ország, amely magáévá teszi tartalmát.
  3. Szerencsejáték Játék: A legjobb az egészben, hogy a legtöbb kaszinó alkalmazás lehetővé teszi, hogy még kis összegeket is kivonjon a módszerek széles skálájával.

Kaszinó nincs letét nyereségadó

Oldalak Bónusz Szerencsejáték És Rulett Bónusz Szerencsejátékkal
A szimbólumok használt Dragons Cave slots közé Yar a hatalmas harcos, Jaina és a sámán, a sárkány, a kincsesláda, a dragons gem, és nagy kártya A-9.
Szerencsekerék Matematika
A tőzsdék kereskedelmében ismert kifejezés, az arbitrázs egy eszköz egyidejű vételének és eladásának minősül, hogy profitáljon az ár egyensúlyhiányából.
Az Online kaszinók továbbra is hozzáadják a Sic bo-t kínálatukhoz, és élvezheti azt, miközben a befizetés nélküli bónuszt fogadja.

Fő nyerő magyar legjobb nyerőgépek online

Élő Osztós Rulett Ingyen
Itt elmélyülünk a szoftverfejlesztő által kiadott játékokkal kapcsolatos fontos biztonsági kritériumokban, valamint a kaszinókban, ahol játszhatsz velük.
Ingyen Befizetés Nélküli Online Kaszinó Bónuszok 2023
Irány a BetMGM online kaszinó játékok.
Casinos Jatekok Online Ingyen

?>

Akupunktur ile Migren ve Ağrı Tedavisi

1

MİGREN vasküler tipli baş ağrılarına verilen isimdir ve genelde kadınlarda daha sık görülen , ortalama olarak 17-35 arası cıvarında başlayan ve menapoz sonrası dönemde nisbeten sıklığı azalan baş ağrılarına denmektedir.
Halk arasında her tür baş ağrısı migren sanılarak

yanlış adlandırıldığından tanısının hekim tarafından konulması önemlidir. Migren, bilindiği gibi, birçok dış faktörlerin etkisiyle tetiklenen, genetik komponenti olduğu bildirilen, büyük oranda damar tonusuyla ilgili bir hastalıktır.

kafa 4 Baş ağrısı 1Migreni başlatan sebepler tam olarak tespit edilememiş olmakla birlikte beyindeki bazı maddelerin özellikle seratoninin salgılanmasındaki değişikliklerin damarlar üzerinde etkili olduğu bilinmektedir. Yine kadınlardaki hormonal değişiklikler, kullanılan bazı ilaçların yan etkileri, uykusuz kalma veya alışkanlıktan uzun süreli uyuma, ağrıyı uyaran kişiye özel bazı kokular, mevsim geçiş dönemleri, stresli duygu durum değişiklikleri etkin olabilmektedir.

Hastalar bu tetikleyicilerden kaçınarak ve diyet uygulayarak migren tedavisine destek olmaları gerekmektedir.

MİGREN TİPİ BAŞ AĞRILARININ ÖZELLİKLERİ 

Migren şiddetli baş ağrısının izlendiği nörolojik bir hastalık olup sıklıkla ağrı tek taraflı ve zonklayıcı tarzdadır. Hastada aynı zamanda görme bulguları oluşmakta ve bulantı, ses ve ışık duyarlılığı ve kol bacaklarda karıncalanma ve diğer semptomlar ortaya çıkmaktadır.
Migren baş ağrıları özellikle başın bir tarafında toplanarak başlar.
Zonklayıcı tarzda olabilir, giderek genişleyip kafa yarısından daha fazlası alanı da etkileyebilir.
Atak sıklığı haftada birkaç kez olacak sıklıkta vakalar söz konusu olabildiği gibi ayda birkaç atak şeklinde de olabilmektedir.
Beraberinde ve öncesinde bulantı, kusma ,ışık ,gürültü ve sesten rahatsız olma şeklinde rahatsızlık verebilir. Bu durumda hastalar sessiz, hafif loş, ortamda dinlenmekten fayda görürler.

MİGRENİN AKUPUNKTURLA TEDAVİSİ

kafa 2 Baş ağrısı sinüzitMigren tedavisinde akupunkturun başarı oranı çok yüksektir.
Akupunktur migrende sadece ağrıyı azaltmakla kalmayıp migrenin tekrarlama sıklığını da azaltmaktadır..
Araştırmalar Migrene bağlı baş ağrılarında akupunkturun ilaçlardan çok daha etkili olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda migrene bağlı olarak devamlı ilaç kullanma sonucunda ortaya çıkabilecek yan etkileri de önlemektedir.

İtalyada yapılan ve yayınlanan(J.Tradit.Chin.Med.2000;20(3):231-40),120 hastayı içeren bir büyük çalışma da hastalar 60 kişilik iki gruba ayrılmış olup, Migren hastalarının grubuna Akupunktur uygulanmış ve diğer gruba da ilaç tedavisi (flunarizine, nimodipine, dihidroergotamine, lisuride, amitriptilin vb.) uygulanmış olup Akupunktur uygulanan grupta Migren bulguları hızla kayıp olmuş ve klasik ilaç tedavisinde izlenen ilaç yan etkileri izlenmemiş olup hastalar kısa zamanda iş yaşantısına dönmüşlerdir. Aynı zamanda Akupunkturun tedavi masrafları daha az olmuştur.

Akupunktur bir çok ağrının tedavisinde olduğu gibi, migren ve diğer baş ağrılarının tedavisinde de oldukça başarılı olduğu açıktır.. Akupunktur damar tonusunu düzenleyici etki gösterdiğinden, migren tedavisinde yan etki olmadan başarılı bir tedavi örneği oluşturmaktadır. Akupunktur tedavisi sonucunda migren ataklarının şiddeti ve gelme sıklığı azalır, hastanın genel durumu ve direnci artar. İlaç kullanıyorsa ilaç dozları azalır, hatta tamamen kesilir. Hastanın dış faktörleri mümkün olduğu kadar elimine etmesiyle birlikte, migren ve diğer başağrıları, %40 tam iyileşme, %90-95 oranında da genel iyilik hali sağlanmış olur.

Gerilim tipi baş ağrıları ya da gerginlik baş ağrıları kafa ve ense kaslarının gerginliği ve kasılmasından ileri gelmektedir. Bunlar, ya meslek icabı kötü bir duruşun neticesi, veya büyük bir çoğunluğunda görüldüğü gibi ruhi bir gerginlik, bir anksiyete halinin ifadesi olarak karşımıza çıkar. Tedavide çok sayıda ilaç kullanılmaya çalışılır. Migren gibi bu tip baş ağrılarında da Akupunktur çok etkilidir.

Paylaş

Yazar Hakkında

1 Yorum

Bir Yorum Yaz