Akupunktur ile Zayıflama

1

Zayıflamak veya kilo vermek sağlıklı bir hayat yaşamak isteyen herkesin arzuladığı bir şey. Günümüzde sadece estetik açısından değil, sağlık açısından fazla kilolar büyük bir sağlık sorunu halini almış bulunmaktadır. Akupunktur ile zayıflama tekniği, bu konuya dair aklınıza takılan sorulara cevap olacaktır.

Bazen insanlar zayıflamayı veya hedeflediği kiloları vermeyi büyük zorluklarla başarsa da bu durumu korumayı yani kilo almamayı başaramayabiliyor. uzun, zahmetli ve zorlu diyet süreçlerinin yanı sıra yaşam kalitesini de etkileyen bu çabanıza destek vermek amacıyla Akupunktur tekniğini uyguluyoruz.

Akupunktur yöntemiyle zayıflamak isteyenlere başlangıç aşamasında haftada 2 kez uygulmaya yapıyoruz. Daha sonra bu uygulama haftada bir kez uygulanarak sürdürülür.

AKUPUNKTUR YÖNTEMİYLE ZAYIFLAMA NEDİR VE NASIL UYGULANIR?

Dünya Sağlık Örgütü WHO tarafınan yayınlanan raporlar gösteriyor ki, obezite (aşırı kilo, şişmanlık) akupunkturla tedavi edilebilen hastalıklar grubunda bulunmaktadır. Kilo vermek isteyen insanların en başta beslenme alışkanlıklarında ve yaşam tarzlarında ciddi değişiklikler yapması gerekiyor. İşte akupunktur uygulaması bu yeni hayat tarzının edinilmesi sürecinde insanlara büyük kolaylıklar sağlıyor, bu sürecin daha rahat ve sıkıntısız  yaşanmasını mümkün kılıyor.

Akupunktur tedavisinin etkilerini  kısaca şöyle özetleyebiliriz:

Akupunktur beynin hipotalamus bölgesinde bulunan ve beslenme alışkanlıklarımız üzerinde büyük bir etkisi olan iştah merkezini etkiler, iştahı düzenleyerek kişinin yeni beslenme alışkanlıklarının bir düzene ve dengeye girmesini sağlar.

Akupunktur tekniği, mide asit salgısını dengeler,  açlığa bağlı mide kazıntılarını, mide yanmalarını ve buna benzer sorunları ortadan kaldırır.

Akupunktur tedavisi düşük kalorili beslenme sırasında yaşanması muhtemel halsizliği ve bitkinliği önleyerek yaşam kalitesinin korunmasını sağlar.

Akupunktur uygulaması, metabolizmanın hızını düzenler ve böylelikle kilo vermek isteyenler kolay ve sıkıntısız bir şekilde kilo vermeyi başarır.

Akupunktur tedavisi vücutta serotonin ve  endorfin gibi insanın kendisini mutlu ve huzurlu hissetmesini sağlayan hormonların seviyelerini yükseltir.

Kliniğimizde pek çok akupunktur yöntemi uygulanır. Ancak zayıflama tedavisinde kulak akupunktur yöntemi uygulanmaktadır. Tedavinin başlangıç aşamasında haftada iki  seans uygulanır. İlerleyen zamanlarda haftada bir seansla tedaviye devam edilir. Kişi sağlıklı ve ideal kiloyu yakaladıktan sonra ise kilo koruma programına katılır.

Akupunktur ile zayıflama randevusu almak için bizi arayabilir, her konuda bilgi alabilir, web sayfamızdan sorular sorarak aklınıza takılan konuların cevabını öğrenebilirsiniz.
TELEFON: 0242 334 51 51
GSM: 0505 390 91 53

akupunktur tedavisi antalya

akupunktur tedavisi antalya

Akupunkturla zayıflama da sık sorulan sorular

– Akupunkturla kilo veriliyor mu ?
Elbette. Üstelikte enerjinizi kaybetmeden.

Akupunkturla kilo verme sonrasında daha fazla alınıyormuş, doğru mu?
Hayır. Bu akupunktur tedavisine bağlanabilecek bir olgu değildir. Hangi yöntemle kilo verirseniz verin, eğer alışkanlıklarınızı değiştirmediyseniz ve kilolu olduğunuz dönemdeki gibi aşırı yemeğe başlarsanız zaten kilo almaya yatkın olduğunuz için tekrar şişmanlarsınız. Öyleyse, akupunktur tedavisi döneminde kazandığınız alışkanlıkları ve yeni beslenme biçimini devamlı uygulamalı, günlük spor ve egzersizlerinizi devam ettirmelisiniz.

Akapunturla zayıflama tedavisiyle bir ayda kaç kilo verebilirim?
Akupunktur desteği ile sağlıklı bir şekilde her ay yaklaşık, 4-6 kilo verilebilir (veya kilonuzun %7 si kadar kilo kaybedebilirsiniz)

– Kaç akapunktur seansı gerekir?
yukardaki cevaba göre fazla kilolarınızı bu rakamlara bölüp seans sayısını hesaplayabilirsiniz.

– Akupunktur tedavisinde canım çok acıyacak mı?
Hayır. Akupunktur tedavisinde can acısı olmaz.Kıl çeker gibi hisler duyarsınız. İğne korkunuz varsa lazer akupunktur yada iğnesiz akupunktur yaptırabilirsiniz. Bu tedavilerde iğne kullanılmaz..

Akupunktur tedavisi sonrası kilomu nasıl koruyacağım?
Belirli aralıklarla akupunktur yaptırarak kilonuzu koruyabilirsiniz.

– Akupunktur tedavisiyle birlikte nasıl diyet yapacağım?
Size uygun bir beslenme planını akupunkturu yapacak olan doktorunuz verecektir. Bu kolay hazırlanabilir ve doyurucu bir liste olacaktır.

-Akupunktur merkezleri nasıl olmalıdır?

Temiz, hijyenik koşulları sağlanmış ve sağlık bakanlığı tarafından verilmiş akupunktur uygulama sertifikasına sahip doktorların açtığı muayenehaneler olmalıdır..

Şimdi yandaki menüden televizyon haberleri ne tıklayın ve yüksek kilo verip, başarmış insanların hikayelerini izleyin. Karar vermenizde kolaylık sağlayacaktır.

Paylaş

Yazar Hakkında

1 Yorum

Bir Yorum Yaz